İlk Maverick playoff koşusu, büyükler arasındaki yerini belirley

16/08/2020 0
Bir Doğu Konferansı genel müdürü tarafından, tohumlama oyununun başlarında balonda bana sorulan bu soru beni şok etti. O zamandan beri aklımda marine edildi.
 
Eğlendiğim kısa cevap, aşağıda açıklayacağım nedenlerden ötürü hayır, ancak son kararı iki nedenden dolayı saklıyorum.
 
Bir, Doncic gelecek 28 Şubat'a kadar 22 yaşına girmeyecek. İki, Doncic, tüm büyük oyuncuların eleştirildiği göz kamaştırıcı ve baskının ortasında basketbolun kesin aşaması olan NBA playoff'larında henüz performans sergilemedi.
 
Doncic’in Pazartesi akşamı Clippers'a karşı play-off ilk maçının, taraftarı olmayan küçük bir arenada kapalı sahada gerçekleşmesi pek önemli değil. Hala playofflar. Aksine, balon ortamı ve dünya çapındaki koronavirüs pandemisi ortamı anı büyütecek.
 
Doncic, "Evet, playofflar, ancak daha önce playofflarda bulundum, sadece Avrupa'da," diye hatırlattı Doncic. “Aynı düzeyde değil ama aynı duygular. Kesinlikle heyecanlıyım. "
 
Kim değil? Doncic ve Kristaps Porzingis'in playoff ilk maçları ve Mavericks’in dört yıl içindeki ilk sezon sonrası rıhtımı, bu yazımdan sonra bir ay, iki gün ve üç saattir balonda bulunmamın başlıca nedenleri. (Ama kim sayıyor?)
 
Pazartesi gecesi ve bu dizi kesin olarak tercih edilen Clippers'a karşı oynasa da, bu, başka bir Avrupalı, Dirk Nowitzki'nin başını çektiği gibi, Mavericks serisinin başka bir özel dönemi haline gelen bir dönemin mihenk taşı olduğuna dair aşikar bir his var. 2000'lerin başı.