En yeni Roket David Nwaba'ya daha yakından bakış

26/06/2020 0
Salı gecesi, Houston Rockets iki yıllık bir sözleşme için dört yıllık oyuncu David Nwaba'yı imzaladı.
 
NBA'deki zamanında, California Politeknik Devlet Üniversitesi'nden hazırlanmamış swingman, dört mevsiminin her birinde farklı bir takımda, Los Angeles Lakers, Chicago Bulls, Cleveland Cavaliers ve Brooklyn Nets'e indi. Rockets'a gelmeden önce Nwaba, Aralık ayında sezon sonu Aşil gözyaşına maruz kaldı ve daha sonra 3 Ocak'ta Ağlardan feragat etti.
 
Nwaba, NBA'nin (iddia edildiği gibi) geri döndüğü sezonun geri kalanını oynamaya uygun olsa da, yukarıda bahsettiği yaralanmayı emzirdiği için aktif olmayacak. Houston'ın yeni ekleme için kadrolarına yer açması gerektiğinde, küçük top kadrosuna ayrılmışlar ve Isaiah Hartenstein'daki tek geçerli merkez seçeneklerini kestiler - Tyson Chandler'ın üzgün kabuğu.
 
Şimdi bana şu soruyu sorabilirsiniz: Şu anda aktif olmayan, çok ciddi bir sakatlıktan kurtulan ve bir Rockets hayranının favorisinden etkili bir şekilde bir oyuncu yerini nasıl çıkarabilirsin? Ve derim ki, “çünkü mecburum.”
 
Yolcu statüsüne ve oldukça ciddi bir yaralanmaya rağmen, bu imzanın bir çok tarafı var.
 
Birincisi, Nwaba hala genç ve önümüzdeki Ocak ayında sadece 28 yaşında. Aynı zamanda onun ilk tür yaralanması ve kolejinin ve profesyonel kariyerinin sadece büyük rapor edilen yaralanması. Atletizm ve sürekli iyi sağlığı göz önüne alındığında, geri dönme ve her zamanki gibi iyi olma şansı var.
 
Nwaba, sahadaki yeteneklerine göre en iyi atletik yeteneği - eğlenceli gerçeği ile bilinir: Basketbol Referansı'nda listelenen takma adları Bay Dunk ve DemolitionMan - jantta, koşuşturmada ve büyük bir savunmacı olma yeteneğidir. 6 feet, 5 inç, listelenen 7 metrelik kanat açıklığı ile Nwaba, Houston'ın bir çevre savunucusunda aradıklarını kontrol eder.
 
Kariyeri için Nwaba, sadece 20.5 dakikalık bir oyunda ortalama 6.9 puan alıyor. Kariyeri yerden% 49,2 ve derinden% 34,4 atıcı. Geçen sezon (bu sezon) onun için dakikalar (13.4 MPG) ve puanlar (5.2 PPG) içinde kariyer düşükleri olabilir, ancak büyük atış seçimi nedeniyle bugüne kadarki en verimli sezonuydu. Ayrıca bloklar halinde yüksek bir kariyere sahipti ve çok sınırlı bir sürede bir oyunu 0.6 blok ortaladı - perspektif için, her zaman bekçi blok lideri Dwyane Wade, kariyerinde 33.9 MPG ortalama 0.8.
 
Bunun bir Rockets imzası olduğunu görünce, zemini uzatma yeteneğini çevreleyen birçok soru var. Nwaba% 34 kariyer üç puanlık bir atıcı olabilir, ancak kariyeri için sadece bir oyunun ortalaması. Artanda, geçen yıl 1.4 maç çekti ve% 42.9 oranında düşürdü. Bununla birlikte, Houston'ın üç noktalı katı atıcıları, onları derinden verdikleri yeşil ışıkla nişancıya dönüştürme eğilimi var - bkz. Gerald Green ve Ben McLemore. Nwaba 4-6'lık üçte bir oyun oynayabilir ve bu% 42,9 ile% 34 arasında bir yere inebilirse, Houston'ın kendisine ne ödediğini tam olarak yapıyor.
 
Nwaba'nın sahada neler yapabileceğinin daha gerçekçi bir temsilini görmek istiyorsanız, bu onun Aralık ayında Pelikanlara karşı oynadığı, onun sakatlandığı maçtan önceki oyunun süper bir süper kesimi.