Eric Gordon Houston Rockets Bir Sonraki Büyük Karar mı

02/08/2019 0
Houston Rockets, geçen hafta medyada Russell Westbrook'u tanıttı ve çekirdeğinin son parçasını yerleştirdi. Takım şimdi Westbrook, James Harden ve Clint Capela'yı en az önümüzdeki üç sezon boyunca sözleşmeye tabi tutuyor ve oyuncu seçeneklerine bağlı olarak daha fazlası.
 
Ancak geçen yıl yazdığım gibi, ekibin bir sonraki büyük kararı, muhafız Eric Gordon'un serbest ajans statüsü etrafında dönecek.
 
Houston Rockets, geçen hafta medyada Russell Westbrook'u tanıttı ve çekirdeğinin son parçasını yerleştirdi. Takım şimdi Westbrook, James Harden ve Clint Capela'yı en az önümüzdeki üç sezon boyunca sözleşmeye tabi tutuyor ve oyuncu seçeneklerine bağlı olarak daha fazlası.
 
Ancak geçen yıl yazdığım gibi, ekibin bir sonraki büyük kararı, muhafız Eric Gordon'un serbest ajans statüsü etrafında dönecek.
 
Kurallara göre, Gordon'un sözleşmesi dört mevsim olduğu için, orijinal sözleşmesinin imzalandığı günün ikinci yıldönümünden sonra uzatma için uygun oldu. Emekli uzatmanın uzatabileceği azami sezon sayısı, mevcut sözleşmede kalan mevsimleri de içerecek şekilde beş'tir. Böylece, Roketler, Gordon'un bir uzatma anlaşmasına ek olarak sadece üç mevsim daha üstesinden gelebildi. Uzatmanın ilk yılındaki maaş, önceki maaşın% 120'si ile sınırlandırılmış olup, sonraki yıllarda artışlar uzatma ilk yılındaki maaşın% 8'i ile sınırlandırılmıştır. Bu nedenle, Rockets Gordon'a 2020-2021'de 16.87 milyon dolar, 2021-2022'de 18.22 milyon dolar ve 2022-2023'te 19.57 milyon dolar ödeyecek bir anlaşma sunabilir. Böyle bir uzatma Gordon'un yaşını 31 ila 33 mevsim arasında kapsayacaktır.
 
https://www.forbes.com/sites/rahathuq/2018/09/17/should-the-rockets-extend-eric-gordon/#57187c9e388f
Eğer Gordon gelecek yaz açık piyasaya sınırsız bir serbest oyuncu olarak isabet ederse, serbest oyuncu sınıfının ne kadar zayıf olduğu düşünüldüğünde Rockets için riskli bir teklif olacaktır. Kendilerini böyle bir pazarda teklif veren bir savaşta bulabilirlerdi, sezon boyunca uzatma şartlarına ulaştıklarından daha fazla ödemek zorunda kaldılar.
 
30 yaşındaki çocuk, geçtiğimiz yıl kariyerinin ikinci en kötü atış sezonunu yaşadı, yerden .409'u vurdu ve 3'te% 36. 68 maçta oynadığı oyun başına ortalama 16,2 puan. Ligin en ölümcül isimlerinden biri olarak ün yapmış olmasına rağmen, Gordon son iki sezonun her birinde üç puan çizgisinden sadece% 36 oranında atış yaptı. Rockets ile beraber% 37'den daha yüksek atış yapmamıştır.
 
Ancak, bu sezon All-Star tatilinden sonra, Gordon sahadan% 45 ve 3'lerde% 43 vurdu. Mart ayında yapılan on dört maçta, Gordon sahadan% 47, 3'lerde ise% 45 atış yaptı. Nisan ayındaki beş maçta sahadan% 47, 3'lerde ise% 46 atış yaptı. Ayrıca, ilk turda Utah Jazz aleyhine, beş maçta, Gordon 3'lü oyuncuların% 49'unu attı.
 
Gordon, Altın Meydan’a karşı, aslında takımın ikinci seçeneği olarak, Paul’in mücadelesiyle hizmet eden yukarı ve aşağı serileri vardı. Oyun 3'te Oyun 1'de 30 ve Oyun 3'te 30 puan aldı, ancak Oyun 6'da 4/10 atışta sadece dokuz puan aldı.
 
Gordon, gelecek sezon 31 olacak, Westbrook gibi. Roketler onu üç mevsim daha uzatsaydı, Harden-Westbrook-Capela döneminin geri kalanını atacaktı; son birkaç yıldır takımlarının hayati bir dişlisi olan bir oyuncuyu yerinde tutacaklardı. Gordon böyle üç yıllık bir anlaşmanın son yılında 34 olur.
 
Gordon, Houston tarafından ilk imzalandığında ve ilk başta kariyerini rayından çıkaran en büyük endişe yaralanmalarıydı Houston Rockets basketbol giyim. Fakat üç sezonunda takımla birlikte 75, 69 ve 68 maçta oynadı.
 
Gordon, arkın derinliklerinden yukarıdan sapma, topu yere koyma ve yaratma ve görevdeki daha büyük oyuncuları savunma yeteneği ile Houston'ın sistemine mükemmel bir şekilde uyar. İkincisinin önemi yeterince vurgulanamaz. Roketleri değiştiren savunma, korumaları kendi içinde tutamazsa işe yaramaz.
 
Gordon'un varlığı, Westbrook'un atış yapması nedeniyle eklenmesiyle daha da önemli görünüyor. Westbrook'un anahtarı onu tetikçilerle kuşatıyor, Thunder'ın sürekli olarak yapamadığı bir şey. Atıcılık tehditlerinin sağladığı boşluk, Westbrook'un jant yolunu temizlemesine izin verecek olan şeydir.