Houston Rockets’in tüm zamanların en iyi 5 rakibi

15/04/2020 0
Houston Rockets, NBA'de yıllar boyunca etkileyici ikonik ekipleri tarafından kanıtlanmış en çok katlı franchiselardan biridir.
 
Bu Rockets takımlarını gerçekten harika kılan şey, hiç bitmeyen büyüklük arayışlarında karşılaşmaları gereken rekabet seviyesiydi.
 
Ultra rekabetçi Batı Konferansı'nda oynayan Rockets, iki NBA şampiyonluğuna ve dört Final finallerine giderken en iyi basketbol takımlarından bazılarıyla savaşa girmek zorunda kaldı.
 
H-Town’un ​​franchise tarihindeki en sert beş rekabetini listeleyelim.
 
5. San Antonio Spurs
Teksas eyaleti üç NBA bayisine (Houston, San Antonio ve Dallas) ev sahipliği yapmaktadır ve her biri en az bir NBA unvanı kazanmıştır. Roketler de Mavs ile sağlıklı bir kardeş rekabetini paylaşsa da, onlara bir süredir uyuyor olan Spurs.
 
Rakiplerinin yüksekliği her iki kadronun da yaklaşan yarışmacılar olarak ortaya çıktığı 80'li yılların sonlarında ve 90'ların başında oluştu. Houston, Hakeem “Rüya” Olajuwon ve Spurs'un “Amiral” David Robinson tarafından işaretlendiği için, ligdeki en iyi iki merkezden ikisi de vardı.
 
1994-95 sezonunda, bazı taraftarların Olajuwon'un Robinson'a giden ikinci ardışık MVP'den soyulduğunu hissettiğinde işler yoğunlaştı. Olajuwon, elbette, altıncı tohumlu Roketler altı oyunda en çok tohumlanan Spurs'u düşürdüğünde WCF'deki tüm bu hayal kırıklıklarını kanalize etti.
 
Her iki takım da o zamandan beri rekabetçi kaldı ve play-off'larda birkaç kez daha buluşacaklardı.
 
2004'te şu anda ikonik olan T-Mac oyununun - 33 saniyede 13 puan aldığı oyun - Spurs pahasına da geldiğini belirtmek gerekir.
 
4. Los Angeles Lakers
Lakers, yıllar boyunca hemen hemen her Batı Konferansı takımının rakipleri oldu ve Rockets, Mor ve Altın'a karşı savaşlarda adil bir pay aldı.
 
Houston aslında LA'nın 80'lerin efsanevi ekibine karşı başarı elde etti ve 1986'da güçlerinin zirvesinde bir playoff dizisinde Showtime Lakers'ı yenen tek Batı Konferansı ekibi oldu. 1996'da ilk turda Lakers'ı da kenarlarında tuttular. LA 1999'da açılış turunda Roketleri yok ettiklerinde geri döndü.
 
2000'lerde Yao Ming-Tracy McGrady dönemi, Lakers'a karşı çok sayıda eşleştirme yaptı. Lakers tarafından 2004'te bir kez daha ortadan kaldırıldıktan sonra, iyileştirilmiş takım çifti 2009'da ikinci turda bir araya geldi. Şimdi klasik seri yedi oyuna gerildi, Lakers bir kez daha Yao bir sezon yaşadıktan sonra Oyun 7'de Houston'ı en iyi şekilde kullandı. sol ayağının saç çizgisi kırılması.
 
3. Seattle SuperSonics
Jazz gibi, Sonics de Houston’ın numarasını erken yaşta kullandı. Gary Payton ve Shawn Kemp'un patlayıcı tandemi, 1993 Batı Konferansı Semis'in 7. Oyununda Roketleri ortadan kaldırdı. Bu kayıp, Houston'ın Olajuwon'un takımı toplaması ve 1993'teki bu düşüşten sonra ünlü olarak “buradan gidiyoruz” ifadesini izledikten sonraki iki sezonda unvanını körükledi.
 
Rockets 1994 ve 1995 yıllarında postics'te Sonics ile yüzleşmedi. Seattle 'Rockets, ikinci turda onları karşı bir Final turuna süpürerek üç turba için bir şansı reddettiği için rekabeti '96'da yeniledi. Chicago Bulls.
 
2. Altın Devlet Savaşçıları
Dublar gerçekten de Roketlerin modern çağın en sert rakipleri.
 
Bu rekabet, Warriors'un mücadeleleri göz önüne alındığında bu sezon beklemeye alındı, ancak son yıllarda sayısız savaşta yer aldılar.
 
Golden State, 2015'te WCF'deki beş oyunda Rockets'i el ile vurduktan sonra bu rekabetten daha iyi oldu. Houston, sekizinci tohum olarak ertesi yıl play-off'ları zar zor yaptı ve burada bir kez daha Dubs ile tanıştılar. İlk turda 4-1 karar daha bırakarak erken elendiler.
 
James Harden 2017-18 sezonunun MVP'si olarak ortaya çıktı ve Rockets, Warriors hanedanına en büyük tehdit olarak kabul edildi. Dubs'a karşı intikamın eşiğinde ortaya çıktılar, 2018 WCF'de 3-2 öne geçti.
 
Başlangıç ​​noktası bekçisi Chris Paul hamstringini yaraladığında kötü şanslar yaşadı ve Oyunlar 6 ve 7 için kullanılamazdı. Houston her iki oyunu da kaybetti ve Dubs tarafından bir kez daha göz ardı edildi.
 
Daha sonra, 2018-19'da, Rockets, playoffların ikinci turunda Kevin Durant'ın yaralanmasından yararlanamadı. Houston, Golden State'in elinde beş yıl içinde dördüncü playoff yenilgisi olan 4-2 serisi bir mağlubiyet aldı.
 
Bu Chris Paul'un Russell Westbrook için ticaretine yol açtı.
 
1. Utah Caz
Her iki tarafın birbirine karşı kazanmayı başardığı zaman bir rekabetin harika olduğunu biliyorsunuz ucuz Utah Jazz forma. Bu 90'ların Rockets ve Jazz takımları için söylenebilir.
 
Üçüncü tohumlu Roketler, 1984-85 yıllarındaki Olajuwon’un çaylak yılında altıncı tohumlu Caz tarafından üzgündü. Houston, 1994 ve 1995 yıllarında arka arkaya başlık fetihleri ​​sırasında Utah'tan intikam aldı ve her iki playoff vesilesiyle Caz boyunca koştu.
 
Roketlerin önümüzdeki sezonlardaki düşüşü sırasında, onlara bir kez daha kapıyı gösteren Caz ekibi oldu. Karl Malone ve John Stockton Ol'un Büyük 3'ünü