Houston Rockets, ligde en saygın takım

24/05/2019 0
Geçtiğimiz iki sezon boyunca, tartışmalı bir şekilde oyunun en iyi hücum oyuncusu liderliğindeki seçkin bir seviyede oynadılar ve Altın Devlet Savaşçıları tahtının en büyük rakibi oldu. Ancak, medya James Harden ve Roketlerden nefret etmeye devam ediyor. Sonuç olarak, bu ekibin başardıklarını göz ardı ediyorlar.
 
Kevin Durant, 2016 yazında Warriors'a katıldığında, NBA dünyasını kafasına çevirdi. Aniden, Cleveland Cavaliers, LeBron James tarafından yönetilmesine rağmen Altın Devlet ile rekabet edemedi ve Batı Konferansının geri kalanı, bir şansa sahip olma yeteneğinden mahrum kaldı.
 
Ancak Rockets, 2017 yazında Chris Paul'le ticaret yaparak ve NBA tarihinin en eşsiz arka mahkemelerinden birini oluşturmak için onu James Harden'le eşleştirerek bir yüzük çalmaya başladı. Bu 2017-18 sezonunda, Harden ilk MVP ödülünü kazandı ve Houston'ı bir franchise rekoruna 65 galip getirdi.
 
Houston ve Golden State nihayet Batı Konferans Finallerinde eşleşti ve Warriors seriyi yedi maçta aldı. Herkesin bildiği gibi, Houston bir zamanlar 3-2 dizisine liderlik etti, ancak talihsiz bir hamstring yaralanması Chris Paul'u yarı yolda bıraktı ve Rockets yıldız savaşçılarını yıldız savaşı bekçileri olmadan dövmek için yeterli yeteneğe sahip değildi.
 
Geçtiğimiz sezon, Rockets çok kötü bir başlangıç ​​yaptı ve ilk 25 maçının 14 tanesini kaybetti. Bununla birlikte, Rockets, ligin oyun başına 36.1 puan almasına neden olan James Harden'in bir diğer yıldız sezonunun ardında dönebildi; bu, üç yıldan fazla bir oyuncu tarafından en yüksek puan ortalamasıydı. Rockets, All-Star molasından sonra son 25 maçının 20'sini kazandı ve ligin en sıcak takımı olarak playofflara katıldı.
 
Yavaş başlamalarından dolayı, Roketler batıdaki en iyi dördüncü rekorla tamamladılar, bu yüzden Warriors ile eşleşmeleri biraz erken geldi. Batı Konferansı Yarı Finallerinde, Roketler yine kısa sürede geldi ve bu kez altı maçta seriyi kaybetti.
 
Roketler sezonu için hayal kırıklığı yarattı, çünkü bütün yıl Warriors'ta bir kez daha atış yapmak için çok çalıştılar, ancak bir kez daha kaybetmek için. Bununla birlikte, Houston cesur bir çaba sarf etti ve Altın Devlet'in galibiyetini kazanmasına neden oldu; serideki her oyuna altı puan ya da daha az karar verildi.
 
Son üç sezon boyunca, Rockets, savunan şampiyonlara karşı ligdeki diğer takımlardan daha başarılı oldu, çünkü Golden State’in diğer rakiplerinin şansı yoktu.