Hvorfor Scottie Pippen mislyktes med Houston Rockets

17/09/2018 0
1998 NBA offseason deliydi. Michael Jordan, son halini Bull olarak kazandıktan sonra ikinci kez emekliye ayrılacaktı. NBA’nin yaklaşan sezonu, on yılın üçüncü kilitlenmesinden dolayı yalnızca 50 oyuna kısaltılacaktı. Oyuncu derneği sadece maaşları tavana yükseltmek istedi, mal sahipleri tasarruf etmek istedi. Lig, 1999 NBA All-star oyununu iptal etti ve David Stern, Jordan'ın ayrılışından sonra kargaşa içinde görünüyordu. Tüm bunların ortasında, Scottie Pippen yeni bir ev arıyordu.
 
Michael Jordan ve şirket, sporun en etkili hanedanlarından birinin tüm zamanlarının bitiminde altıncı NBA şampiyonluğunu yeni kazanmıştı. Pippen, oyunu oynamak için en büyük oyuncunun gölgesinde bir yıldızdı.
 
Scottie yeni bir şehir arıyordu ve Charles Barkley adında bir adam Houston'a gelmesi için lobi yapıyordu. Scottie'nin 1998'de Rockets'e katılma teklifine Barkley'in katılmaya karar vermesinin nedenleri tam olarak anlaşılamamış olsa da, Chicago'da 2.8 milyon dolardan 1999'da 11 milyon dolara kadar ödeme yapılması yeterince iyi bir teşvik olabilirdi.
 
Barkley, Drexler ve Olajuwon, geçen sene NBA finallerinden sadece bir tanesiydi, Texas'a uçmak için bir başka umut verici teşvikti. Phil Jackson ve Michael Jordan artık takımda değildi, bu başka bir teşvik türü. 1999 yılının Ocak ayında, Bulls Pippen'i Roy Rogers için Rockets'e ve ikinci Tur seçimlerinde takas etti.