James Harden’in çizgisi takım arkadaşlarının üretimini etkiliyor

18/02/2019 0
Geçtiğimiz iki ay boyunca, James Harden kendini nadir bir şirkete yerleştirdi. Yedi kez all-star, 31. ardışık maçında en az 30 puan aldı ve NBA tarihinin en uzun ikinci çizgisi için Wilt Chamberlain'ı (1962) bağladı.
 
Çarşamba gecesi, hüküm süren MVP, Minnesota Timberwolves'e karşı oynadığı oyunda 42 sayı alarak özgeçmişine bir klasik performans daha ekledi. Ancak, Harden taraftarları sezonun 22. 40 puanlık performansını kaydederek heyecanlandırırken, oyunun en önemli sonucu Houston Rockets'ın Timberwolves tarafından 121-111 mağlup edilmesi oldu.
 
Evet, sayılar cazip geldi ve Harden'in Hedef Merkezini kişisel oyun alanına dönüştürmesini izlemek eğlenceliydi, ancak oyun Roketler için daha küçük bir takıma karşı hayal kırıklığı yaratan başka bir kaybedildi. Son sekiz maçında sadece 500 top oynadıktan sonra, Harden’in oyun tarzının Roketleri olumsuz yönde etkileyip etkilemediğini sorgulamanın zamanı geldi.
 
Harden Aralık ayının ortasındaki çizgisine başladığında, Roketlerin şampiyonluk özlemlerini önceki sezondan tekrar yakalamaları gerekiyordu. Houston, 500'ün altında 13-14'lik bir sicile sahipti ve doğrudan çekiliş piyasasına doğru giden bir takım gibiydi. Neyse ki, ihtiyaç anında Harden’in çizgisi 50 puanlık bir performansla başladı ve Rockets, Los Angeles Lakers’e karşı 126-111 zafer kazandı.
 
İlk başta, Harden’in çılgınlığı Houston’ın başarısı için mükemmel bir tarif gibi görünüyordu. Lakers'a karşı kazanılan galibiyetin ardından Rockets, bir sonraki 10 maçta dokuzunu kazandı ve bu da Altın Devlet Savaşçılarına karşı 135-134 fazla mesai kazandı. Harden, Oracle Arena'da 44 sayı, 15 asist ve 10 ribauntla destansı bir roketle Rockets'ı kazandı.