Mark Cuban, NBA playoffları için son 2 tohum için play-in turnuv

29/05/2020 0
Dallas Mavericks'in sahibi Mark Cuban, NBA lig ofisine, son iki playoff tohumunu belirlemek için bir play-in turnuvasından önce beş ila yedi normal sezonda oyun oynayan 30 NBA takımının tümünü de içeren bir plan önerdi.
 
Küba, yerel televizyon sözleşmelerini yerine getirmenin finansal etkisi nedeniyle Florida, Orlando'daki Walt Disney World'de geçici olarak yapılması planlanan NBA sezonunun yeniden başlamasına 30 grubun da katılmasının bir zorunluluk olduğunu düşünüyor.
 
Küba'nın önerisine göre, her konferanstan ilk 10 takım sezon sonrası yarışmaya katılacak ve rekor bazında yeniden düzenlenecek. Tohumlar 17'ye 20 ve 18'e 19 karşı çukurlaşan iki tekli maçlar - ya tekli oyunlar ya da üçün en iyisi - olurdu. Kazananlar, son noktalar için 15. ve 16. tohumları oynamaya ilerleyeceklerdi. playoff dirseğinde.
 
Ardından playofflar yedi en iyi seri ile devam edecekti.
 
Küba'nın vurguladığı bir nokta, iki takım hariç hepsinin - Minnesota Timberwolves ve Golden State Warriors istisnaları - teklifinde sezon sonrası için eleme matematiksel bir olasılığı olacağı. Doğu Konferansı sıralamasının altındaki takımlar olan Cleveland Cavaliers ve Atlanta Hawks, 10. sıradaki Charlotte Hornets'in arkasındaki dört maç.
 
"Bu adil. Eğlenceli," dedi Küba ESPN'e.
 
Küba'nın Mavericks'i, daha önce tartışılan şartlar altında bir oyun senaryosunda kaybedecek en çok şeye sahip olacaklardı;
 
Mavlar, 40-27 rekoru olan sekizinci Memphis Grizzlies'in yedi maçından önce Batı Konferansı sıralamasında yedinci sıradalar.
 
Küba, teklifinin çalışması için gereken tüm oyunları planlamanın zor olacağını kabul ediyor. Bununla birlikte, ligin finansal konularına ve rekabet adaleti arzusuna en iyi şekilde cevap vermenin ve playoff ekiplerinin sezon sonrası rampa yapmasına izin vermenin ve umarım uzun bir işten sonra yaralanmaları sınırlandırmanın plan olduğuna inanıyor.
 
Küba'nın rapor edilen Dünya Kupası tarzı grup aşaması fikriyle ilgili endişesi, 30 ekibin tümünü içermemenin yanı sıra, "tüm sezonun değerini atıyor".