Mavilerin Avrupa oyun günlerinden bu alışkanlıktan Luka Doncic'i

08/10/2018 0
Maverickler, iki sezon öncesi oyunları ve iki gitmek için, normal mevsime doğru ilerlerken Luka Doncic ile ne yapmaları gerektiğini tam olarak biliyorlar.
 
Avrupa'yı ondan atmaları gerekiyor.
 
Bunu en saygılı şekilde ve kesinlikle basketbol açısından kastediyoruz.
 
İlk NBA eyleminde, 6-8 Doncic yaratıcılığını, çekimini ve 19 yaşını aşan hikâyesini herkesin oyunuyla etkiledi.
 
Daha az etkileyici olan, 60 dakikalık mahkeme süresinde sahip olduğu sekiz topçudur.
 
Bu ciroların yarısı seyahat çağrıları yapıyor çünkü Doncic, Avrupalı ​​ref'leri çağrıştıran ya da aramayan seyahat yollarını affetmek için çok kullanışlıdır.
 
Sence NBA, seyahat söz konusu olduğunda çok fazla kaymayı düzeltir mi?
 
Avrupa Ligi'nden bir maç izleyin ve NBA'nin çok kötü olmadığını anlayacaksınız.
 
Fakat Avrupa kurallarına göre oynadığın zaman, NBA'ye geldiğinde ve seyahat en azından marjinal olarak zorlandığında, ayarlamalar yapmalısın.
 
Cuma günkü Şangay'a karşı Philadelphia'daki preeason oyunu, Doncic'i - tüm potansiyelini ortaya çıkarmasına rağmen - gerçekleştirmenin bir yolunun olduğunu fark ediyor. Dört top kaybı yaptı ve denediği dört 3-işaretçiyi kaçırdı. Ve altı serbest atışının yarısı. Bu onu NBA'de kesmeyecek ve günlük olarak genç Sloven hissine iletilen bir mesaj.
 
"Luka heyecanlı bir oyuncu," teknik direktörü Rick Carlisle. "Arkanın arkasından [geçer] ve iyi giden her şey iyi olur. Bir tanesini ikinci sıradaki birine bir defa attı. Bunu düzeltmemiz gerekiyor.
 
“NBA'de seyahat etmenin farklı yollarına adapte oluyor. Avrupa'da farklı bir yorumu vardı. Bu yüzden iki oyunda üç veya dört kez çağrıldı. Buna göre ayarlanacak.”
 
Bunu genel 3 nolu taslak seçim için gök-yüksek beklentileri yönetmeye çalışan bir koç olarak görmüyorum. Carlisle, Doncic'in önümüzdeki yıllarda franchise için bir köşe taşı haline gelmemesi durumunda, birilerinin yapması gereken bazı açıklamaları olacağını biliyor.
 
Carlisle, "Yerde çok şey yapabilir." Dedi. "O puan verebilir. Yer alabilir, harika bir vizyonu var ve insanları daha iyi hale getiriyor."
 
Bir referans noktası olarak, Jason Kidd'in bir Maverick olduğu zamanı düşünün. Çalışma zamanlarında kısıtlı zamanlarını kullandı, işe yaramayacağını düşündüğü pasları denemek için kullandı, ama yine de onları denedi.
 
Her zaman bir takım ciroları vardı, ama oyun saymaya başladığında genellikle onları kontrol altına aldı.
 
Doncic'in durumu farklı çünkü o çok genç. Ancak Dennis Smith Jr, geçen sezon oyunun zaman zaman acımasız olabileceğini öğrendi. Oyun başına ortalama üç ciro elde etti, ancak sezonda bu ortalamayı biraz daha düşürdü.
 
Donciç, sadece oyununu oynamak istediğini söyledi. Ve bu topu geçmek için onun doğası. Bazen biraz fazla süslü oluyor ve Carlisle kafasını çizecek.
 
Hayranların hatırlaması gereken şey, çocuğun 19 yaşında olmasıdır. Son iki mevsimde Avrupa’da oynarken, usta bir emekçi olmasına rağmen, yüzeyi ancak zor bir şekilde çizmiştir.
 
“Takım arkadaşlarımı daha iyi yapmayı seviyorum” dedi. "Ben bir şeyleri zorlamamaya çalışıyorum."
 
Carlisle, Doncic'in çoğu zaman mahkemede olduğu zaman iktidara gelmesini sağladı. Bu, daha doğru olmak için ileriye dönük bir güç olurdu. Onun büyüklüğü onu en fazla gücü korumasına izin veriyor ve Mavericks, DeAndre Jordan'ın merkezinde olduğu sürece oynamak zorunda kalacağını biliyor, Harrison Barnes - onun hamstring probleminden döndüğünde - ileriye doğru küçük ve Smith ve Wesley Matthews geri sahada.
 
Doncic için, sadece ondan daha büyük olan tüm oyuncularla nasıl çalışacağı üzerine bir öğrenme meselesi.
 
Becerileri takımda kimseye arka arkaya gitmiyor.
 
Yakında Mavericks de seyahat kurallarına hakim olacak.